Byla nejlepší kampaň ANO, TOP 09 anebo někoho nezávislého? Zlatý lístek odpoví

Zlatý lístek Tiskové zprávy

6. listopadu 2014 v Praze – Volební týmy, agentury i politici se mohou ucházet o titul nejlepší volební kampaně.  První česká soutěž hodnotící politické kampaně nebo jejich části – Zlatý lístek – určí, které z letošních kampaní se mimořádně povedly. Posoudí je ti nejlepší z oblasti politického marketingu, reklamy a médií.

Práci volebních týmů i kandidátů samotných dosud hodnotili pouze voliči odevzdáním svého hlasu ve volbách. Tuto situaci Zlatý lístek  mění. ,,Udělování profesních ocenění je jedním ze znaků vyzrálosti oboru. Protože věříme, že politický marketing v Česku dospěl, uspořádali jsme po vzoru například amerických Reed Awards, ale i České ceny za PR, profesní ocenění pro volební manažery a další politické marketéry, udělované na základě verdiktu odborné poroty“, vysvětluje vznik soutěže Pavel Šíma, předseda Institutu politického marketingu, organizátora soutěže.

Volební týmy, agentury i kandidáti se spolu mohou utkat v 15 odborných kategoriích, mezi které patří například digitální kampaň, slogan, strategie, sociální sítě, či kontaktní kampaň. Pokud se s jednou kampaní přihlásí alespoň do pěti odborných kategorií a vyplní navíc údaje o rozpočtu a výchozí situaci kampaně (historii volebního obvodu), budou zařazeni do souboje o vítězství v grand kategoriích. V nich bude vyhlášena nejlepší kampaň senátních voleb, komunálních voleb, voleb do Evropského parlamentu a nejlepší nízkorozpočtová komunální kampaň.

Kampaně posoudí odborná porota složená z politických konzultantů, marketérů, reklamních a mediálních odborníků a akademiků. Zasedne v ní například Josef Šlerka ze Socialbakers, politický komentátor Jindřich Šídlo, Patrik Schober z PRAM Consulting, nebo odborník na politický marketing Otto Eibl.

Do Zlatého lístku je možné se přihlásit do 28. listopadu 2014. Následovat bude dvoukolové posouzení, vyhlášení tří nejlepších kampaní se uskuteční  na slavnostním galavečeru 15. ledna 2015.

______________________________________________________________________________________________________

Zlatý lístek pořádá Institut politického marketingu. Hlavním partnerem je PRAM Consulting, hlavním mediálním partnerem Médiář.cz a mediálními partnery PR Klub a Markething.

Institut politického marketingu vznikl, aby kultivoval a profesionalizoval obor politického marketingu v České republice. Vede volební kampaně, poskytuje poradenství v oblasti politického marketingu a politické komunikace. Školí kandidáty a volební manažery. Provozuje online platformu pro sdílení know-how z oboru, pořádá školení, semináře a konference.


Kontakt pro média

Alzběta Králová
tel.: 731 331 533
e-mail: kralova@politickymarketing.com